null
AVRUPA BİRLİĞİ PROJELERİ

“Die Jugend Prägt Europa – Fertigung Einer Münzpresse Zum Prägen Einer Europamünze”

Okulumuzun ortak olduğu “Die Jugend Prägt Europa – Fertigung Einer Münzpresse Zum Prägen Einer Europamünze” isimli Avrupa Birliği projesi, Erasmus+ 2014 teklif çağrısı kapsamında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) tarafından sağlanan hibe desteği ile yürütülmüş ve 2016 yılında başarı ile tamamlanmıştır.

Almanya Berufliche Oberschule Regensburg Okulu koordinatörlüğündeki projede ortak okullar, Dunaújvárosi Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskola -Macaristan, Robert Schuman Institute-Belçika , Zespół szkół-Polonya ve Özel ENKA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesidir.

Ülkeler arası öğrenci ortaklığı kurmak, eğitim sistemleri ve yöntemleri konusunda fikir edinebilmek ve kültür alışverişinde bulunmak amaçlı projede bu amaçlar doğrultusunda her ülkede Öğrenme/Öğretme aktiviteleri düzenlenmiştir.

Proje sonunda üretilen hatıra para basma makinesi ve tasarlanan hatıra para Mayıs 2016 da Polonya’da düzenlenen kapanış toplantısında sergilenmiştir.

Bu proje kapsamında 13 -19 Mart 2016 tarihleri arasında okulumuz tarafından misafir öğretmen ve öğrenciler bir hafta boyunca programlanan etkinliklerle ağırlanmıştır.

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen Erasmus + Programı Okullar Arası Stratejik Ortaklıklar (KA219) faaliyeti kapsamında 2017 Teklif Çağrısı sırasında sunulan “Sonne über Europa-Entwicklung und Bau eines Solar angetriebenen Bootes” “Sun over Europe” projemiz kabul edildi. Proje, Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajansı tarafından sağlanan hibe ile yürütülecektir.

Proje 3 yıllık bir proje olup 6 ortaklı bir projedir. Belçika’daki Robert Schuman Enstitüsü projenin baş koordinatörüdür. Ortak okullar ve ülkeler Berufliche Oberschule Regensburg-Almanya , Dunaújvárosi Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskola –Macaristan, Zespół szkół-Polonya ve Istituto Tecnico Tecnologico Statale “Alessandro Volta”- İtalya dır.Diğer ortaklar, Macaristan’dan Dunaújvárosi Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskola, Almanya Berufliche Oberschule Regensburg Okulu, Polonya’nın Zespół szkół’u, İtalya’nın Istituto Tecnico Tecnologico Statale “Alessandro Volta” ve Özel ENKA Lisesi’dir.

Uluslararası bir öğrenci ortaklığı kurmak, eğitim sistemleri ve yöntemleri hakkında temel bilgileri paylaşmak ve kültürel alışverişleri kolaylaştırmak amacıyla okullar arasında bir dizi öğrenme ve öğretme etkinliği düzenlendi.

Proje süresince makine ve otomasyon bölümü öğrencileri,ortak olunan okulların öğrencileri ile online platformlar (Lo-net, etwinning vb.) üzerinden birlikte çalışacaklar ve güneş enerjisi ile çalışan bot/kano yapacaklardır. 3 yıl sonunda ise bu bot ile Belçika’da ve Almanya’da düzenlenecek yarışmalara katılacaklardır

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen Erasmus + Programı Okullar Arası Stratejik Ortaklıklar (KA220) faaliyeti kapsamında 2021 Teklif Çağrısı sırasında sunulan Europe drives together programmed to the target -development and production of a programmable vehicle inthe context of robotics” projemiz kabul edildi. Proje, Avrupa Birliği Bakanlığı Belçika Ulusal Ajansı tarafından sağlanan hibe ile yürütülecektir.

Proje 3 yıllık bir proje olup 6 ortaklı bir projedir. Belçika’daki Robert Schuman Enstitüsü projenin baş koordinatörüdür.

Ortak okullar ve ülkeler Berufliche Oberschule Regensburg-Almanya , Dunaújvárosi Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskola –Macaristan, Zespół szkół-Polonya ve Istituto Tecnico Tecnologico Statale “Alessandro Volta”- İtalya dır.Diğer ortaklar, Macaristan’dan Dunaújvárosi Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskola, Almanya Berufliche Oberschule Regensburg Okulu, Polonya’nın Zespół szkół’u, İtalya’nın Istituto Tecnico Tecnologico Statale “Alessandro Volta” ve Özel ENKA Lisesi’dir.

Uluslararası bir öğrenci ortaklığı kurmak, eğitim sistemleri ve yöntemleri hakkında temel bilgileri paylaşmak ve kültürel alışverişleri kolaylaştırmak amacıyla 3 yıl boyunca okullar arasında bir dizi Öğrenme-Öğretme etkinliği toplantıları düzenlenecektir.

Proje süresince otomasyon bölümü öğrencileri, ortak olunan okulların öğrencileri ile online platformlar (Lo-net, etwinning vb.) üzerinden birlikte çalışacaklar ve çizgi izleyen temalı bir robot yapacaklardır. 3 yıl sonunda ise bu robot ile Polonya’da düzenlenecek olan son Öğrenme-Öğretme etkinliğine katılacaklardır.