null

ENDÜSTRİYEL OTOMASYON

BÖLÜMÜ

Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Alanında sektörün ve piyasa koşullarının ihtiyaçlarını karşılayabilecek, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan meslekî yeterliliğe sahip meslek elemanları yetiştirilir.

Rekabetin hızla arttığı günümüzde fabrikaların üretimlerini daha hızlı ve kaliteli yapmaları gerekmektedir. Üretimde insan gücünün yerini alan robot kollar ve bunların bilgisayarlarla kontrolü, endüstriyel otomasyon alanında öğretilmektedir. Okulumuzda sanayinin ihtiyacı olan bu alanda son teknolojiyi takip edebilecek nitelikte eğitim verilecektir.

MESLEKİ EĞİTİM

Okulumuzda Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Alanı altında yer alan Endüstriyel Kontrol Dalı eğitimi verilmektedir. Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Alanımızda Temel Endüstri Uygulamaları, Mekatronik Sistemler, Fabrika Otomasyonu, Hidrolik- Pnömatik ve PLC laboratuvarı dersleri verilmektedir.  Alanımızda atölyelerimizde en fazla 12 öğrenci eğitim görmekte olup, her öğrencinin tüm uygulamaları bireysel olarak yapabilmesini sağlayacak araç-gereç, cihaz ve sarf malzemeleri mevcuttur.

Alanımızda atölyelerimizde en fazla 12 öğrenci eğitim görmekte olup, her öğrencinin tüm uygulamaları bireysel olarak yapabilmesini sağlayacak araç-gereç, cihaz ve sarf malzemeleri mevcuttur.

PROJE ÇALIŞMALARI

Öğrencilerimiz aldıkları uygulamalı eğitim sayesinde gerekli donanım ve  alt yapılarını kullanarak hazırladıkları proje çalışmaları ile yurt içinde ve yurt dışındaki proje yarışmalarına katılım sağlamaktadır.

ULUSAL VE ULUSLARARASI YARIŞMALAR

Öğrencilerimiz aldıkları uygulamalı eğitim sayesinde gerekli donanım ve  alt yapılarını kullanarak hazırladıkları proje çalışmaları ile yurt içinde ve yurt dışındaki proje yarışmalarına katılım sağlamaktadır.

FUAR TEKNİK GEZİLERİ

Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi ile ilgili öğrencilerimizin bilgi ve birikimlerine katkı sağlamak amacıyla Otomasyon sektörünün dünyaca kabul görmüş ve takip edilen firmalarının tanıtılmasını sağlayan fuarlara teknik geziler gerçekleştirilmektedir

STAJ

Öğrencilerimiz Endüstriyel Otomasyon atölyelerimizde bilimsel çalışma ve disiplin kuralları çerçevesinde kazandıkları bilgi ve pratik becerilerini yaz aylarında yaptıkları stajlarında kullanmaktadır.

MEZUNİYET SONRASI

Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Alanından mezun olan öğrencilerimiz aldıkları kaliteli eğitim sayesinde otomotiv, elektrik elektronik, bilgisayar, metal, sağlık, gıda, enerji, tarım gibi birçok sektörde çalışabilirler, yeni ürünler ortaya çıkarıp ve bunların üretimi için teknolojik yöntemler geliştirebilirler.