Erasmus+ Projelerimiz Devam Ediyor

Erasmus+ Programı kapsamında yer alan ve koordinatörlüğü Belçika tarafından yapılan “Europe drives together programmed to the target – development and production of a programmable vehicle in the context of robotics” isimli projemiz devam ediyor. Projede okulumuz dışında Almanya, Macaristan, Polonya ve İtalya’dan farklı meslek liseleri ile birlikte çalışmaktayız.
01-08 Ekim 2022 tarihleri arasında Perugia/İtalya’da bulunan Istituto Tecnico Tecnologico Statale-“Alessandro Volta” okulunun ev sahipliğinde düzenlenen proje toplantısına öğretmenlerimiz Ayşe ÖZGÜR GÜÇER ve Abdullah KILIÇASLAN ile birlikte öğrencilerimiz Ahmet Yasir KÖKSAL, Zeynep KARAKAŞ, Ezgi ÖZMERAL, Defne ARIKAN ve Yaren Ece KOÇAK katıldılar. İtalya’daki proje toplantısı boyunca öğrencilerimiz tasarımını kendilerinin yaptığı robotu tanıttılar, üretim sürecinde gelinen noktayı açıkladılar. Çalışma süresince toplantı dili İngilizce ve Almanca idi.
Öğrencilerimiz İtalya’da bulundukları süre içerisinde bir taraftan proje çalışmalarını yürütürken diğer taraftan Floransa ve Asisi gezileriyle İtalya’nın tarihi, kültürü ve sanatı ile ilgili bilgiler edindiler.