null

ENKA'DA

BEDEN EĞİTİMİ ve SPOR

ENKA'DA

OKUL TAKIMLARI

ENKA

SPOR KULÜBÜ

ENKA Okulları’nda beden eğitimi dersleri haftada iki ders saati olarak yapılmaktadır. Öğrenciler, Milli Eğitim Beden Eğitimi ve Spor müfredatının yanı sıra sorgulamaya ve araştırmaya dayalı PYP ve MYP müfredatı doğrultusunda derslerini sürdürmektedirler. Beden eğitimi dersinde öğrenciler sadece fiziksel olarak değil aynı zamanda sağlıklı beslenme, yaşam boyu spor, ekip çalışmaları gibi konularda da kendilerini geliştirme fırsatı bulmaktadırlar.

Her yıl okulumuzun açılmasıyla birlikte öğrencilerimiz arasında yapılan seçmelerle okul takımlarımız oluşturulmaktadır. Okul takımlarımıza seçilen öğrencilerimize ‘ENKA Okulları Okul Takımı Lisansı’ çıkartılmaktadır. Tüm takımlarımız Sarıyer ilçesinde yapılan ilçe turnuvalarına ve İstanbul genelinde yapılan okullar arası il turnuvalarına, bu müsabakalarda dereceye giren takımlarımız ise bölge müsabakalarına ve Türkiye şampiyonalarına katılmaktadır.

ENKA Okulları okul takımlarındaki öğrencileri ile, ENKA Spor Kulübü bünyesi altında, yıl içerisinde İstanbul’daki kulüpler arasında yapılan lig ve yarışmalara katılmaktadır. Bu iş birliği ile öğrenciler, hem okullar arası yapılan turnuvalara hem de kulüpler arasında yapılan lig ve müsabakalara katılarak daha çok deneyim kazanma fırsatı bulmaktadır.