null

ENKA Okulları, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatını takip eden ulusal bir IB Dünya Okulu’dur. Ulusal müfredatta yer alan tüm içerik, PYP Disiplinler üstü temaları çerçevesinde ele alınır.

ENKA Okulları, ilkokul ve anaokulu olarak, 9 Aralık 2005 tarihinde Uluslararası Bakalorya’nın İlk Yıllar Programını uygulamaya yetkilendirilmiş bir IB Dünya Okulu’dur. IB programları birçok ülkede, ulusal ve uluslararası okullarda uygulanmaktadır. Sayıları her geçen gün artan okullarla IB Dünya Okulu topluluğu genişlemektedir. Türkiye’de, 61 okul IB Dünya Okulu olarak yetkilendirilmiş olup İlk Yıllar Programını uygulamaktadır.

IB PYP, Uluslararası Bakalorya’nın 3 – 12 yaş arasındaki çocuklar için dizayn ettiği bir müfredat çerçevesidir. Bu yaş aralığındaki öğrenenler için sunulan program İlk Yıllar Programı olarak adlandırılmaktadır. Program, sınıf içindeki ve sınıf dışındaki tüm etkinliklerle araştıran-sorgulayan bir birey olarak 3 – 12 yaş arasındaki öğrenenlerin bütün alanlardaki gelişimine odaklanır. IB Programlarının amacı, ulusal ve uluslararası değerlere sahip, daha iyi ve daha huzurlu bir dünya yaratmak isteyen bireyler yetiştirmektir. Bu amaç, IB Öğrenen Profili özellikleri ile hayata geçirilmektedir. PYP içeriği ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.