null

YURT DIŞI ÜNİVERSİTE

Danışmanlığı

Yurt dışı Üniversite Danışmanlığı Bölümü olarak misyonumuz, ENKA öğrencilerini yurt dışında yüksek öğrenime hazırlamak, öğrencilerimizi ve velilerini bu konuda bilgilendirmektir. Başka bir deyişle, amacımız, yurt dışındaki eğitim-öğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen öğrencilere destek olmaktır. Üniversiteye yerleştirme ile ilgili başarı, öğrencinin başarılı olacağı yeri bulması ile ölçülür. Bizim için “iyi üniversite” öğrencilerimiz için en uygun yerdir. Gerçekleştirdiğimiz sunumlar ve bireysel toplantılarla, öğrenimlerini yurt dışı üniversitelerde devam ettirmek ve / veya yurt dışı yaz okulu programlarına gitmek isteyen 9-12. Sınıf öğrencileriyle çalışıyoruz. Her sene, lise son sınıf öğrencilerimizin yarısı yurt dışı üniversitelere başvuruyorlar ve Yurt dışı Danışmalık Ofisi olarak onlara, seçenekleri, hazırlık aşamaları ve planlarında yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Ailelerin sorularını cevaplamak için onlarla görüşmeye her zaman hazırız. OCCO, Öğrenci Dekanı Metin Ferhatoğlu tarafından yönetilmektedir. OCCO’daki deneyimli danışmanlarımız; Sedef Yücad, Ayşegül Kaptan ve Christina Botonaki‘dir.

ÖĞRENCİLERİMİZ

Her türlü sorunuz için teneffüslerde ofisimize uğrayabilirsiniz. Unutmayın ki, sizlerle çalışmak bize keyif veriyor ve sizleri her fırsatta ofisimizde görmek istiyoruz. Ders saatlerinde gerçekleşen üniversite sunumlarında ve OCCO ile ders saatlerinde yapacağınız toplantılarınızda “dersten çıkış belgesini” kullanarak öğretmeninizden izin almanız gerektiğini hatırlatırız.

VELİLERİMİZ

Lütfen bizlerle görüşme yapmak istediğinizde önceden randevu alınız. Bunun için bize telefon ve / veya e-posta ile ulaşabilirsiniz.

ÜNİVERSİTELER

ENKA Okulları, üniversitelerden gelen ziyaretçileri ağırlamaktan mutluluk duymaktadır. Okulumuzu her sene yaklaşık 100 üniversite temsilcisi ziyaret etmektedir. Eğer okulumuzu ziyaret etmek isterseniz, lütfen danışmanlarımızdan biriyle bağlantıya geçiniz.

YURT DIŞI DANIŞMANLIK OFİSİ ÖĞRENCİLERİNE VE VELİLERİNE YURT DIŞINDAKİ ÜNİVERSİTELERE HAZIRLANMA SÜRECİNDE

Nasıl Destek Olur?

9-12. sınıflar boyunca öğrencilere ve velilere şöyle destek oluruz:

  • Öğrencilerimizi potansiyellerine ulaşmaları için çalışmaya teşvik ederiz
  • Öğrencileri İngilizce öğrenmeye önem vermeleri ve dil becerilerini geliştirmeleri için yönlendiririz
  • Yurt dışı üniversite eğitimi hakkında, farklı sınıf grupları için her sene, öğrenci ve velilere yönelik bilgilendirici sunumlar düzenleriz
  • Öğrencileri ve velileri İstanbul’daki üniversite fuarlarına ve farklı eğitim sistemlerinin anlatıldığı toplantılara davet ederiz
  • Yurt dışı Üniversite Danışmanları olarak öğrencilerle bireysel çalışmalar yaparak, kendilerine uygun seçenekler hakkında bilgilendiririz
  • Öğrencilerimize TOEFL / IELTS / SAT/ACT ve SAT Konu testleri gibi okul harici sınavlar hakkında danışmanlık veririz
  • Öğrencilere, en uygun yaz okullarını seçmeleri ve yaz için planlar yapmaları konusunda bilgi veririz.

ENKA Okulları Yurt dışı Üniversiteler Danışmanlığı ile ilgili sorularınız için lütfen bizimle bağlantıya geçiniz.

ÖĞRENCİLERİMİZİN YURT DIŞI ÜNİVERSİTE

Kabulleri

YAZ

Okulları

Sayın ENKA Öğrencileri ve Velileri,

Yaz Okulları öğrencilerin kişisel, sosyal ve akademik olarak gelişebilmeleri için harika bir fırsattır. Pek çok uluslararası yaz okulu bulunmaktadır ve tüm bu seçenekleri öğrenmeye çalışmak yorucu olabilir. İşinizi kolaylaştırmak için; Yurt dışı Üniversiteler Danışmanlık Ofisi, yaz okulları veri tabanını oluşturdu. Bu veri tabanını, seçeneklerinizi araştırmak için bir başlangıç noktası olarak kullanabilirsiniz.

Okulların sundukları programların, bu programların kalitesinin, masrafların ve kabul şartlarının önemli farklılıklar gösterdiğini sizlere hatırlatmak isteriz. Sizlere pek çok program sunuyoruz ancak bu listede bütün programlar mevcut değildir. Daha pek çok program da bulunmaktadır. İnternetten de daha fazla program araştırabilirsiniz. Yeni programları öğrendikçe; veri tabanımızı güncellediğimizi de belirtmek isteriz. Listemize eklememizin yararlı olacağını düşündüğünüz bir program olduğunu düşünürseniz, lütfen bu bilgiyi e-posta aracılığıyla bizlerle paylaşınız. ENKA Okulları’nın burada listelenen programlarla hiçbir bağı olmadığını ve bu programların kalitesi konusunda hiç bir sorumluluk almadığımızı da belirtmek isteriz.

Yaz okulları programlarına başvuru süreci bir veya iki ay sürmektedir. Son başvuru tarihleri bahar aylarına denk gelmektedir; pek çok son tarih ise Şubat ve Mart ayındadır. Bu nedenle, velilere ve öğrencilere, sürece Ocak ayında veya en geç Şubat tatilinde başlamalarını öneriyoruz. Ocak ayında veri tabanını inceleyebilir; Şubat tatilinden önce de son kararınızı verebilirsiniz.

Öncelikle Yurt Dışı Üniversiteler Danışmanlık Ofisinin size nasıl yardımcı olabileceği ve veri tabanımızı nasıl kullanabileceğiniz ile ilgili bilgilendirmeyi okumanızı önemle rica ederiz. Ardından, seçeneklerinizi inceleyebilir ve yurt dışında yaz okulu programına katılıp katılmayacağınıza karar verebilirsiniz. Eğer katılacaksanız; sizlere ve hedeflerinize en uygun programları belirlemelisiniz.

YAZ OKULLARINA BAŞVURU SÜRECİNDE YURT DIŞI ÜNİVERSİTELER DANIŞMANLIK OFİSİ

Bize Nasıl Yardımcı Olabilir?

ENKA Lisesi Yurt dışı Ünivesiteler Danışmanlık Ofisi, 9-12. Sınıflarda okuyan öğrencilerin yaz okulu programlarına yardımcı olmaktadır. Yurt dışındaki programlara bireysel olarak başvuran öğrencilere yardımcı oluyoruz. Yurt dışı Ünivesiteler Danışmanlık Ofisinin belirli okullara öğrenci katılımı organize etmediğini de belirtmek isteriz.

Öncelikle amacınızı belirlemelisiniz. Yaz okulu deneyiminden ne bekliyorsunuz? Ardından, sizleri amacınıza ulaştıracak bazı seçenekleri araştırmaya başlayın. Hedeflerinizi ve tercihlerinizi belirlemek için Yurt dışı Ünivesiteler Danışmanlık Ofisinden istediğiniz zaman tavsiye alabilirsiniz.

Başvurmak istediğiniz yere karar verdikten sonra, aşağıdaki prosedürü uygulamalısınız:

YAZ OKULLARINA BAŞVURMAK İÇİN

5 Adım

ADIM 1

Son başvuru tarihinden en az iki hafta önce Yurt Dışı Üniversiteler Danışmanlık Ofisine gelin ve danışmanınıza hangi programa başvurmak istediğinizi açıklayın. Yaz okulları formunuzu alın.

ADIM 2 & 3

Araştırmanızı yapın ve yaz okulları formunun ön sayfasını doldurun.

Öğretmenlerinizden tavsiye mektubu almanız gerekirse, öğretmenlerinize formun arkasını imzalatın.

ADIM 4

Öğretmenlerinizin ve danışmanınızın imzalarını aldıktan sonra, yaz okulları formunu Yurt Dışı Üniversiteler Danışmanlık Ofisine geri getirin ve gönderim tarihini kararlaştırın.

ADIM 5

Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde, gerekli başvuru materyallerini ve kargo ücretini Yurt Dışı Üniversiteler Danışmanlık Ofisine getirin. Başvurunuzun gönderileceği tarihten en az bir gün önce gerekli materyalleri ve kargo ücretini getirmeniz gerekiyor. Başvurunuzu ve diğer gerekli dokümanları, başvuru tarihinde göndereceğiz.