null

LİSEMİZE

Hoş geldiniz

Sevgili veliler ve öğrenciler,

ENKA Lisesi’ne ve okulumuzun web sitesine hoş geldiniz!

ENKA Lisesi çift dilli eğitim veren ve yüksek akademik standartları hedefleyen bir okuldur. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir lise olarak hem MEB müfredatının tüm gerekliliklerini, hem de Uluslararası Bakalorya Diploma Programı’nı uygulayarak, öğrencilerini çift diplomayla mezun etme olanağına sahip bir özel okuldur.

Kurulduğu yıldan bu yana kaliteli ve sürekli kendini geliştirmeyi hedefleyen kadrosu, öğrencilerine farklı akademik, sosyal ve sportif imkanlar sunan kampüsü, donanımlı laboratuvar ve kütüphanesiyle Türkiye’nin ve dünyanın öne çıkan okullarından biri olduğunu gururla belirtmek isterim.

Lise müdürü ve bir matematik öğretmeni olarak, öğrencilerimizin yüksek akademik standartları yakalamasını çok önemli buluyorum. Çocuklarımız teknolojik ve bilimsel olarak gelişmiş bir dünyada büyürken, bu dünyada başarılı olabilmek için fen, matematik, teknoloji ve dil alanlarında başarılı olmaları önemlidir. Bu alanlarda başarılı olmak öğrencilerimize günlük hayatlarında doğru karar alma becerilerini de kazandırıyor. Fen ve matematik alanlarında iyi olmak problem çözme ve eleştirel düşünme becerilerimizi geliştiriyor ve öğrencilerin okulda öğrendikleri en önemli becerilerden ikisi bunlar. Öğrencilerimiz, ENKA Lisesi’ndeki eğitimleri boyunca bu alanlarda ve becerilerde kendilerini geliştirmek için birçok fırsat bulacaklardır.

Lisemizde 9. ve 10.sınıflarda Matematik ve Fen dersleriyle başlayan İngilizce eğitim, son iki yılı kapsayan Diploma Programı boyunca tamamen İngilizce olarak devam etmektedir. Bu sayede öğrencilerimiz dünyanın farklı yerlerindeki IB okullarında çalışmış deneyimli öğretmenlerden eğitim alma, çok zengin uluslararası dijital veri tabanı, kitap ve web sitesine ulaşma ve değişim programlarıyla farklı okullarda belirli sürelerle eğitim alma şansı elde etmektedir. Ayrıca öğrencilerimizin ikinci bir yabancı dilde de en üst seviyeyi yakalaması için okulumuzda güçlü ve çok yönlü bir  Fransızca/Almanca eğitimi vermekteyiz.

Mezunlarımızın başarıları bizi her geçen gün artarak gururlandırıyor. Türkiye’nin ve dünyanın en önemli üniversitelerinde aldıkları lisans ve lisansüstü eğitimlerini, katıldıkları sosyal projeler, bilimsel patent çalışmaları ve üstün akademik çalışmalarla daha da zenginleştiriyorlar. İş hayatında ise onları başarılı kariyerlerinin yanında grişimcilikleriyle izleme şansı buluyoruz. Bu deneyimli ENKA Lisesi öğrencileriyle paylaşmaktan da hiç geri durmayan mezunlarımıza, bir kez daha okulun kapılarının onlara her zaman açık olduğunu belirtmek istiyorum.

Biz ENKA Lisesi öğretmenleri ve tüm çalışanları olarak öğrencilerimize velilerimize verimli, başarılı ve sağlıklı bir yıl diliyoruz. Web sayfamızı incelemenizi ve tüm soru ve önerileriniz için bana e-posta (selcen.secil@enka.k12.tr) ile ulaşmanızı rica ediyorum.

Dr. Selcen Özkaya Seçil
ENKA Lisesi Müdürü