ANAOKUL

null

ANAOKUL

İLKOKUL

null

İLKOKUL

ORTAOKUL

null

ORTAOKUL

LİSE

null

LİSE

ENKA OKULLARI İSTANBUL

ENKA Okul Öncesi Eğitim Programı, kurulduğu günden bu yana öğrencilerimizin bilişsel, fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleme hedefi üzerine kurulmuştur. Özenle yapılandırılmış bir ortamda, çocukların keşfederek ve araştırarak öğrenmelerini sağlıyoruz. Bu şekilde kendilerine olan saygılarını ve özgüvenlerini geliştiriyoruz.

Daha Fazlası…

ENKA İlkokulu’na Hoş Geldiniz! Okulumuz, öğrencilerin sorular sorarak, hipotezler kurarak ve test ederek, olasılıkları deneyerek, risk alarak, hatalardan öğrenerek, birbirlerinden ve birbirlerinden öğrenerek kendilerini ve çevrelerindeki dünyayı keşfettikleri bir öğrenme ortamıdır. Öğrencilerin olmayı sevdiği bir yer! Güçlü bir akademik program ve zengin bir müfredat programı sunarak, öğrencilere entelektüel, sosyal, fiziksel ve duygusal olarak büyümeleri için fırsatlar ve deneyimler sağlar. Merak ve keşfetmeyi teşvik eden öğrenme ortamları ve kaynakları sağlar.

Daha Fazlası…

Ortaokulda öğrencilerin zihinsel gelişimi çok hızlıdır. ENKA Ortaokulu, öğrencilerin duygusal ve fiziksel özelliklerini göz önünde bulundurarak, öğrencilerin sağlıklı bir şekilde gelişmesine yardımcı olmak için tüm eğitim görevlerini ve danışmanlık faaliyetlerini planlar ve yürütür. Deneyimli ve yüksek nitelikli ortaokul öğretmenlerinin rehberliğinde her öğrencinin tam potansiyeline ulaşmasını bekliyoruz.

Daha Fazlası…

ENKA Lisesi, öğrencilere iki diploma alma seçeneği sunan, yüksek akademik standartlara sahip iki dilli bir okuldur: Türk Milli Eğitim Bakanlığı ve Uluslararası Bakalorya Diploması.

Daha Fazlası…

AKADEMİK

ENKA Okulları İstanbul, ne düşünüleceğini değil, nasıl düşünüleceğini öğretir. Ücretsiz ve açık bir sorgulama atmosferinde öğrenciler ve öğretmenler, titiz bir çalışmayla desteklenen sahada ilerleyen içgörülerle varsayımları ve birbirlerini sorgulayarak tartışır, işbirliği yapar ve araştırır. Bu benzersiz ENKA eğitimi, bireyleri dönüştürür, onları dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmaya hazırlar ve güçlendirir.

null
Türkiye’de çok saygı duyulan Uluslararası Bakalorya müfredatını ulusal Türk kriterleri ile harmanlamaya çalışan ilk okullardan biridir.
ENKA Okulları İstanbul’un fakültesi, dikkate değer güçlü yönlerinden biridir. Seçkin eğitmenler ve araştırmacılar, her gün öğretim, eğitim ve toplumla iletişimde aktif olarak yer almaktadır.
Our primary goal is to have students, as global citizens, use technology responsibly to research, learn and communicate as well as know about the effects of technology in the 21st century.
Araştırma becerilerini ve yaşam boyu öğrenme alışkanlıklarını geliştirmenin yanı sıra çok çeşitli ortamlarda ve türlerde okuma tutkusunu beslemeyi amaçlıyoruz.
Tam donanımlı laboratuvarlarımız, MEB ve IB müfredatlarına uygun araştırma ve fen deneylerine olanak sağlamaktadır.
Bu tür bağlantılardan en önemlilerinden biri, üyeliğimiz ve çeşitli uluslararası kuruluşlardan – Uluslararası Bakalorya (IB), Uluslararası Okullar Konseyi (CIS) ve New England Okullar ve Kolejler Birliği (NEASC) tarafından sağlanan onaylardır.