null

HAKKIMIZDA

1999 Marmara depreminden hemen sonra, deprem mağduru çocuklara eğitim ve barınma imkânı sağlamak amacıyla kısa süre içerisinde Adapazarı ENKA Okulları kurulmuş ve eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

2016 yılı itibarıyla,

Okullarımızda toplam 165 kadrolu, 18 ücretli çalışanı ve 690 öğrencisi ile ulusal ve uluslararası uygulanan akademik programların yanı sıra, sportif, sanatsal, kültürel ve bireyin hayata tam olarak hazırlanması için gelişmiş programlar uygulanmaktadır.

İlkokul

230 öğrenci, 37 kadrolu öğretmen ile IB PYP otorize okulu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

4. Sınıf öğrencilerimizden oluşan 5 öğrenci ile 2 öğretmenimiz, yıl boyunca çalıştıkları “Geleceğin Problemlerini Çözme Programı – Future Problem Solving Program” çerçevesinde yapılan Türkiye elemelerini kazanarak okulumuzu Amerika Birleşik Devletleri Michigan State Üniversitesi’nde yapılan müsabakalarda başarıyla temsil ettiler.

Ortaokul

221 öğrenci, 37 kadrolu öğretmen ve 7 ücretli öğretmen ile IB MYP otorize okulu olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ortaokul bünyesinde 2016 yılında gösterilen önemli başarılar şu şekilde sıralanabilir:

2016 TEOG sınavında Didem MEMİŞ tüm sorulara doğru cevap vererek Türkiye 1’incisi olmuştur.

2016 yılı içerisinde 2 öğretmenimiz yurt içi ve 2 öğretmenimiz yurt dışı MYP çalıştaylarına katılmıştır.

Açı Okulları ve Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesinin düzenlediği kısa film yarışmasında ‘İroni’ filmi Türkiye 1’incisi olmuştur.

6. sınıf öğrencimiz Jan Demir Vurdum Türkiye Biatlon Şampiyonası’nda Türkiye 1’incisi olarak Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmıştır.

Anadolu Lisesi

242 öğrenci, 38 kadrolu öğretmen ve 11 ücretli öğretmen ile IB MYP otorize okulu olarak çalışmalarına devam etmektedir. Anadolu Lisesi bünyesinde 2016 yılında gösterilen önemli başarılar şu şekilde sıralanabilir:

2016 yılı içerisinde 2 öğretmenimiz yurt içi ve 2 öğretmenimiz yurt dışı MYP çalıştaylarına katılmıştır.

2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesi, Almanya’daki UWC Robert Bosch College ile birlikte ortak eğitim programları yürütmek üzere yeterli bulundu.

2016-2017 eğitim-öğretim yılında Macaristan, Almanya ve Polonya’da 1’er öğrencimiz AFS değişim programı kapsamında eğitimine devam etmektedir.

2016-2017 eğitim-öğretim yılında Amerika ve Kanada’da 1’er öğrencimiz NCA değişim programı kapsamında eğitimine devam etmektedir.

2016 yılı içinde AFS değişim programı sınavını 12 öğrencimiz, NCA değişim programı sınavını 7 öğrencimiz başarı ile geçerek; değişim programına katılmaya hak kazanmıştır.

2016 yılında 10 öğrencimiz ve 1 öğretmenimiz Toplum Hizmeti kapsamında Zürih Uluslararası Okulu’na gitmiştir.

28 Temmuz-13 Ağustos tarihleri arasında Almanya’nın Freigburg kentinde, UWC Robert Bosch Koleji’nde düzenlenen kampa 5 öğrencimiz katıldı.

Temmuz 2016’da Hindistan’da gerçekleşen Linguistik Dünya Şampiyonası’na 1 öğrencimiz Türkiye Takımı ile katıldı.

Ağustos 2016’da Indian Institute of Science Bangalore’de gerçekleşen Asian Science Camp 2016’ya 1 öğ-rencimiz Türkiye ekibi ile katıldı.

İngiltere Yaz Okuluna toplam 16 öğrenci katılmıştır.

Okullar arası Gençler Yüzme İl Birinciliği Müsabakalarında Lise erkek yüzme takımımız Sakarya Şampiyonu, Türkiye Şampiyona’sı yarı final gruplarında 3. Okullar arası Gençler Yüzme Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 7.’si olma başarısını elde etti.

Mart 2016‘da yapılan Okullar arası Gençler Yüzme Türkiye Şampiyonası’nda, 50 metre Sırtüstü gençler kategorisinde 1 öğrencimiz Türkiye Şampiyonu oldu.

Şubat 2016’da 1 öğrencimiz Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Turkcell Gençler ve Büyükler Salon Türkiye Şampiyonası İstanbul’da Sırıkla Atlama kategorisinde 2’nci, Nisan 2016’da Atletizm Gençler Grup Birinciliği Müsabakalarında Sırıkla Atlamada 1. olarak Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı kazanmıştır. Mayıs 2016 tarihlerinde İzmir Okullu Gençler Türkiye Şampiyonası’nda Sırıkla Atlama kategorisinde 3.40 ile 1. oldu.

Ocak 2016’da düzenlenen Gençler Yaş Gurupları İl Birinciliği Satranç Turnuvası’nda 1 öğrencimiz Sakarya Şampiyonu oldu.

Mart 2016’da Okul Sporları Gençler Tenis İl Birinciliğinde Şampiyon olan takımımız Türkiye Şampiyonası’nda il temsilcisi olma hakkı kazandı.

13 öğrencimiz Colorado Springs School’da gerçekleştirilen MUN konferansına katıldı. 2 öğrencimiz komite çalışmalarındaki üstün performanslarından dolayı Onur Belgesi almaya hak kazandı.

Mayıs 2016’da SEV Amerikan Lisesi 2. SOLEA şenliğinde lise ekibimiz 1. oldu.

Okul genelinde toplam 215 öğrencimiz lisanslı sporcudur. Branşlar: Yüzme, Basketbol, Voleybol, Atletizm, Jimnastik, Satranç, Masa tenisi, Tenis, Okçuluk ve Step-Aerobik.

2016 Eylül ayında lise binamız ve ortaokul ek binası eğitime açılmıştır.