null

ENKA OKULLARI ÖĞRENCİ

KIYAFET YÖNETMELİĞİ

ENKA Okulları’nda eğitim gören öğrenci kıyafetlerinde aşağıdaki standartlara uyulur.

ÜRÜN İÇERİK VE ÖZELLİKLERİ

Kıyafet seçimlerinde öğrencinin terlemeyeceği ve pişik, yanma gibi sıkıntılar yaratmayacak sağlıklı ürünler tercih edilir. Montlar: penye, üç iplik kapşonlu olarak üretilip %70 cotton – %30 polyesterden oluşur. Uzun ve kısa kollu lacoste: polo yakalı , %100 pamuk penyeden üretilir. Sıfır yaka basic penye: %100 pamuk penyeden üretilir. Pantolon ve Etek: %76 pes mikro-%24 viscon dan oluşur. Kısa şort: %95 pamuk-%5 likradan üretilir.

HAVUZ KULLANIM

YÖNETMELİĞİ

ENKA OKULLARI YÜZME HAVUZU KULLANIM KURALLARI

HAVUZA GİRMEDEN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KURALLAR

Havuza girmeden en az 1 saat önce yemek yemiş olunuz. Havuza girmeden önce lütfen tuvalete gidiniz. Ayak temizliği başta olmak üzere duşta yıkanınız. Vücudunuzda deri enfeksiyonu, açık yara veya kesikler varsa havuzu kullanmayınız. Havuz çevresine sadece yüzme amaçlı malzemelerinizi getiriniz. Terliksiz, günlük giysiler, ayakkabı, çanta, torba ve benzeri eşyalar ile havuz alanına girmeyiniz. Havuz çevresine yiyecek, içecek getirmeyiniz. Kullanıcılar mayo giymek zorundadır. Yüzme amaçlı üretilmiş malzemeler dışında kot pantolon, futbol şortu vs ile havuza girmek yasaktır. Havuza girmek için kullanılan mayonun içine iç çamaşırı giymeyiniz. Dışarıda kullanılan ayakkabılarla havuz çevresine girmeyiniz. Havuza bonesiz girmeyiniz. Yüzme bilmeyenlerin havuza girmesi kesinlikle yasaktır. Yetişkin veya öğretmenin bireysel gözetimi olmaksızın 16 yaş altındaki çocuklar tek başlarına havuza giremezler. Havuz çevresinde koşmak, itişmek, çevredekileri rahatsız edecek şekilde suya atlamak kesinlikle yasaktır. Yüz maskesi ve palet sadece özel sualtı çalışmalarında kullanılabilir. Deniz malzemelerinin (deniz topu, deniz yatağı, can simidi, kolluk vb) havuza sokulması yasaktır. Kullanıcılar havuza girmeden önce bütün takılarını çıkartmalıdır.

HAVUZU KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KURALLAR

Havuza yabancı cisim atmayınız. Kulvarların sağından gidip sağından dönerek yüzünüz. Kulvarların üzerine oturmayınız, bastırmayınız. Havuzun çevresinde oturmayınız. Orta kulvarlar hızlı yüzenlere ayrılmıştır. Bu kulvarların ortasında durmak yasaktır. Havuz kullanımında aksi bir uygulama olmadığı sürece havuzu boylamasına kullanınız. Havuz dibinden nefes tutarak yüzmeyiniz. Havuza girmeden önce varsa ağzınızdaki sakızı çöp kutusuna atınız.

GENEL KURALLAR

Birey ve gruplar, programda kendilerine ayrılan seans ve kulvarı kullanmalıdırlar. Kullanıcılar mayo ile havuz dışına çıkamazlar. Kullanıcılar görevli kişilerin uyarılarına uymak zorundadır. Kurallara uymayanlardan havuzu terk etmeleri istenecektir, aksi davranışta bulunanların üyelikleri iptal edilecektir. Üye olmayanların bir daha tesisi kullanmalarına izin verilmeyecektir. Şahsi eşya kaybı ve her türlü kaza halinde ENKA Okulları yönetimi sorumlu değildir. Herhangi bir sağlık sorunu olanların önceden bir doktora danışmaları tavsiye edilir. Havuzda sorun yaratabilecek bir sağlık problemi olanların havuza girmeden önce görevli personele durumlarını bildirmeleri gerekmektedir. Havuz çevresinde fotoğraf, video çekimi yapmak yasaktır. Kullanıcıların, havuz içerisinde ve çevresinde kullandıkları malzemelerde meydana getirecekleri hasardan kendileri sorumludurlar ve meydana gelecek maddi zararı karşılamakla yükümlüdürler. Tesiste sigara içmek yasaktır. Yukarıda açıklanan kurallar güvenliğiniz içindir. Her kullanıcı havuza girdiğinde bu kurallara uymayı kabul etmiş sayılır. Kuralların uygulatıcısı ve havuz çevresindeki yetkili havuz girişindeki görevlidir. Her kullanıcı görevlinin ikazına uymak zorundadır. Yukarıda yazılmamış durumlar karşısında sizin ve/veya çevrenizdekilerin sağlığı ve güvenliği ile ilgili her türlü önlemi almak ve bunu uygulatmak görevlinin sorumluluğundadır.