null

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK

PROGRAMI

Adapazarı ENKA Okulları olarak YKS çalışmalarındaki ana hedefimiz öğrencilerimiz için “en uygun” yerde eğitimlerine devam etmelerine destek olmaktır.

Bu nedenle lise eğitimleri boyunca öğrencilerin her sınıf seviyesinde ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerine fırsatlar yaratmak ve kendilerine uygun en iyi yüksek öğretim programlarına yerleşmelerini sağlamak için çalışmalar yürütülür.

Türkiye’de üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimize üniversite sınavlarına hazırlık amacıyla okul akademik programının içinde sunulan YKS kurs programı düzenlenir. Program, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak planlanır ve alanında deneyimli öğretmenlerce yürütülür.

YKS çalışmaları 11. sınıfta hafta içi 6 saatlik bir program ile başlar, 12. sınıfta haziran ve ağustos aylarında hızlandırılmış program ardından yıl içinde hafta içi ve hafta sonu cumartesi günü devam eder. Yarıyıl ve ara tatillerde de devam eden programda öğrenciler şubat ayına kadar ayda 1 kez, şubat ayından sonra ayda en az 2 kez TYT ve AYT sınavına katılır. Sınava yaklaşıldığında her gün deneme sınavına alınan öğrencilerin ayrıca Türkiye geneli deneme sınavlarına katılmaları da sağlanarak başarılarını değerlendirme imkânları olur.

Haziran ayından itibaren öğrencilerde sınav farkındalığı oluşturmak ve motivasyon kazandırmak amacıyla “Yaz Tatili Yoğunlaştırılmış Ders Programı” belirlenmiş bir plan doğrultusunda yapılır. Konu anlatımı ve test çözümüyle geçen bu süreçte öğrencilere kurs sonunda ilk TYT deneme sınavı yapılır.

Ayrıca YDS’ye hazırlanan öğrenciler için Yabancı Diller Bölümü öğretmenleri ile ekstra program yapılır ve çalışmaları yıl boyunca devam eder.

Öğrenciye konuyu kavraması ve pratik yapması amacıyla yaprak test ve soru bankası verilir.

Her yıl öğrencilerimize ortalama toplam 1600 saatlik YKS programı hazırlanır.

Kazanılan bilgiyi ölçmek, öğrencilerimizi yönlendirmek ve başarılarını takip edebilmek için yapılan deneme sınavları Rehberlik Servisi tarafından karne, grafiksel analiz ve çeşitli raporlarla öğrenciye sunulur. Velilerle sonuçlar SMS ile paylaşılır.

Rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmelerine, öğrenme ve kendini geliştirme isteklerini artırmaya ve kariyer planlamalarını doğru yapabilmelerine destek olur.

Mesleğinde uzman kişilerin ve mezunlarımızın katılımı ile meslek tanıtım etkinlikleri düzenlerler. Sınav kavramının öğrencilerimiz üzerinde yaratabileceği endişelerin, öğrenmeleri ve sınav performansları üzerindeki etkisini en aza indirecek çalışmalar yürütürler. Öğrencilerimizin sınav sonrasında ilgi ve yeteneklerine göre en iyi okul ve bölüme yerleşmelerine yardımcı olurlar.

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Ayrıca yurtdışında eğitim–öğretimine devam etmek isteyen öğrencilerimize üniversite araştırmaları, başvurusu ve girmeleri gereken sınavları konusunda da destek olunur. Öğrencilerimizin TOEFL, SAT ve IELTS gibi uluslararası sınavlara hazırlanabilmeleri için düzenlenen çalışmalar Matematik Bölümü öğretmenleri ve Yabancı Diller Bölümü native öğretmenleri ile yıl boyunca devam eder.