ATATÜRK’Ü ANMA HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, 10-16 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası boyunca çeşitli etkinliklerle anıyoruz.

Aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümü olan 10 Kasım 2019 tarihinde tüm okul toplumumuzun katılımıyla Adapazarı ENKA Oditoryumu’nda yaptığımız anlamlı bir törenle andık. 09.05’te saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Lise Öğrenci Birliği Başkanı, günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı. İlkokul koromuz, müzik öğretmenimiz yönetiminde şarkılar seslendirdi. Ortaokul öğrencilerimiz Fikriye’nin Mektubu adlı oyunu sahnelediler. Dans Kulübü öğrencilerimiz “Atatürk’ün Son Balosu” eşliğinde vals gösterisi yaptılar. Ortaokul Sosyal Bilgiler Bölümü, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimizin katılımıyla Selanik’e bir gezi düzenledi. Gezide öğrencilerimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu, çocukluk günlerini geçirdiği ve günümüzde müze olarak tanzim edilen Atatürk Evi’nde anma törenine katıldılar.

10-16 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası kapsamında okul kütüphanelerimizde Atatürk ile ilgili kitaplar ve fotoğraflar sergileniyor. Atatürk’ün kitaba verdiği önemi, okuduğu kitapları, kitaplar üzerinde aldığı notları inceleyen öğrencilerimiz, kendilerine bırakılan kültür mirasının sahibi Atatürk’ün yaşamı hakkında geçmiş zamanla bağlantı kurarak bilgi ediniyor.

İlkelerini, ileri görüşlülüğünü, devrimlerini bir yaşam tarzı olarak benimsediğimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi ve saygıyla anıyoruz.