Öğrencilerimiz, tüm dünyadan seçilen 30 kişi arasına girerek Milano Politeknik Üniversitesi TechCamp@POLIMI Yaz Programına kabul aldı!

11. sınıf öğrencilerimizden Özge Naz Balaban ve Çağan Can Altındal, Times dünya üniversiteleri sıralamasında Mühendislik ve Teknoloji alanında İtalya’da 1. sırada, dünyada 24. sırada, aynı zamanda 6 araştırma alanında da dünyada en iyi 50 üniversite arasında olan Milano Politeknik Üniversitesinde 10- 15 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan ve tüm dünyadan seçilen 30 kişi arasına girerek TechCamp@POLIMI yaz eğitim programına kabul aldı.

TechCamp@POLIMI, lise öğrencilerini üniversite düzeyinde standartlarla teknoloji dersleri (STEM – Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) ile buluşturan ilk projedir. Öğrencilerimiz, Milano Politeknik Üniversitesinin profesör, araştırmacı ve doktora öğrencileri tarafından hazırlanan programda yeşil enerji ve sürdürülebilirlik dalında eğitimlere ve workshoplara katılacaktır. Program sonunda sürdürülebilirlik alanında ürettikleri projelerle patent alma fırsatı da yakalayacak olan öğrencilerimiz, bu projelerini katılımcılarla da paylaşacaktır.

Adapazarı ENKA Okulları olarak, sadece akademik başarıyı teşvik etmekle kalmayıp, aynı zamanda öğrencilerimizin küresel ölçekte rekabet edebilme yeteneklerini de geliştirmeye, öğrencilerimizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için çaba harcamaya ve onları geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz.
Öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik ediyor, verimli bir eğitim programı geçirmelerini diliyoruz.